Regulamin

Igrzyska Dzieci
     Aktualności      Regulamin ogólny      Kalendarz      Badminton      Koszykówka      Lekka atletyka      Piłka ręczna      Piłka siatkowa      Piłka nożna      Szachy      Unihokej      Tenis stołowy      Klasyfikacja      Pliki
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
     Aktualności      Regulamin ogólny      Kalendarz      Badminton      Koszykówka      Lekka atletyka      Piłka ręczna      Piłka siatkowa      Piłka nożna      Szachy      Unihokej      Tenis stołowy      Klasyfikacja      Pliki
Licealiada
     Aktualności      Regulamin ogólny      Kalendarz      Badminton      Koszykówka      Lekka atletyka      Piłka ręczna      Piłka siatkowa      Piłka nożna      Szachy      Unihokej      Tenis stołowy      Klasyfikacja      Pliki

Regulamin Miejskich Igrzysk dzieci w Koszykówce dziewcząt i chłopców


Protesty (uwagi),odwołania-należy zgłaszać 3 dni od ukazania się komunikatu na oficjalnej stronie MOSiR. Zgłoszenie szkoły a nie przystąpienie do rozgrywek bez powiadomienia w terminie 7 dni przed rozpoczęciem rozgrywek-skutkuje odjęciem 10 punktów od klasyfikacji końcowej mistrzostw.

Przepisy gry:
 
  1. Reprezentacja szkoły składa się z 12 zawodników/czek
  2. Czas gry przy 3 zespołach w grupach 4x5 minut a przy 4 zespołach w grupie 4x4 minuty.W razie remisu dogrywka 2 minuty.
  3. Obowiązuje krycie” każdy swego”(zakaz gry obroną strefową,czas 3 sekund,czas 5 sekund,przepis połowy.Pozostałe przepisy zgodnie  z przepisami PZKosz.Z rozsądą tolerancją.
  4. Odległość rzutów wolnych od tablicy wynosi 4 m.
  5. Punktacja: wygrane spotkanie -2 pkt.,przegrane – 1 pkt. walkower – 0 pkt.
Zespół w I i II kwarcie gra innymi piątlkami.Zawodnicy/czki/ grający w I kwarcie nie mogą brać udziału w II kwarcie.W III i IV kwarcie obowiązuje dowolność zmian.W przypadku ,gdy zespoł liczy  11 lub 12 zawodników /czek/mogą być oni wprowadzeni/one/ do gry w każdej kwarcie.
Gdy zespół składa się z 10 zawodników/czek/-w przypadku kontuzji lub wykluczenia zawodnika/czki/ / I lub II  kwarta zespół kończy grać kwartę w składzie pomniejszonym o osobę wykluczoną,kontuzjowaną.
O kolejności miejsc decyduje większa ilość zdobytych punktów.
W przypadku równej ilości punktów
O miejscu decyduje,:wynik bezpośredniego spotkania.Przy większej ilości drużyn mających tą samą ilość punktów o zajętym miejscu decyduje mała tabela.

System rozgrywek

Podział na grupy:

Dziewczęta
Grupa A: SP-11, SP-26, SP-2, SP-14
Grupa B: SP-18, SP-1, SP5, SP-17

Chłopcy
Grupa A: SP-10, SP-11, SP-5
Grupa B:  SP-18, SP-2, SP-14
Grupa C: SP-26, SP-1, SP-17

System rozgrywek dziewczęta.
Rozgrywki w grupach systemem „każdy z każdym”.Do finału miejskiego awansują 2 pierwsze zespoły z grupy.W finalę rozegrają mecze „każdy z każdym” z zaliczeniem meczu w grupie.Zespoły,które zajmą III miejsce w grupach automatycznie zajmują V miejsce ex quo natomiast zespoły ,które zajmą IV miejsce w grupie zajmuje VII miejsce w klasyfikacji końcowej.

System rozgrywek chłopców.
Rozgrywki w grupach systemem”każdy z każdym”.Do finału miejskiego awansują zwycięzcy grup,gdzie  rozegrają mecze  systemem „każdy z każdym”.Zespoły,które zajmą III miejsca w grupach zajmą IV miejsce ex quo natomiast zespoły,które zajmą w grupach IV miejsce zajmą VII miejsce ex quo.