Regulamin

Licealiada
    Aktualności     Regulamin ogólny     Kalendarz     Badminton     Koszykówka     Lekka atletyka     Piłka ręczna     Piłka siatkowa     Piłka nożna     Szachy     Unihokej     Tenis stołowy     Klasyfikacja     Pliki
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Igrzyska Dzieci
Kalendarz sportu szkolnego

Regulamin dziewcząt

Mecze będą rozgrywane na boisku sztucznym MOSiR,  które znajduje się przy ul. Sulechowska 37   w Zielonej Górze

Dopuszcza się grę wyłącznie w obuwiu szutrowym lub płaskim.

Zespół składa się z  5 zawodniczek w polu + bramkarka (6 rezerwowych maksymalnie) :

• bramki 2x5 m ,

• czas gry 2x10 minut - 1 min. przerwy, ( czas gry może się wydłużyć w przypadku mniejszej liczby szkół podczas rozgrywek )

• piłka nr "5"

• gra bez spalonego

• auty wykonywane poprzez zagranie nogą piłki stojącej z linii bocznej boiska ( czas zagrania 4 sekundy )

• każde ewidentne zagranie bramkarki ręką poza polem karnym jest karane czerwoną kartką,

• stosowane będą kary wychowawcze: 2 minuty, 5 minut i dyskwalifikacja (wykluczenie z meczu ). Czerwona kartka eliminuje zawodniczkę z gry w danym meczu bezpowrotnie, ale po upływie 4 minut lub po starcie bramki drużyna ma prawo wprowadzić do gry inną zawodniczkę,

• w przypadku wysoce niesportowego zachowania zawodniczka może być usunięta z całego cyklu rozgrywek,

• zawody będą przeprowadzone wg przepisów piłki nożnej PZPN z wyjątkiem niektórych wymienionych wyżej punktów.

Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 3 pkt , za remis 1 pkt , za przegrane 0 pkt.

O kolejności zespołów decydują kolejno:

1. Większa ilość zdobytych punktów

2. jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyska tę sama liczbę punktów :

( bezpośredni mecz / e )

b) korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn

c) lepsza różnica bramek w całym turnieju

d) większa liczba zdobytych bramek w całym turnieju

3. Jeżeli powyższe punkty nie przyniosą rozstrzygnięcia należy przeprowadzić rzuty karne między zainteresowanymi drużynami.

System rozgrywek - Każdy z każdym

Regulamin - 6 piłkarskie chłopców

Mecze będą rozgrywane na boisku sztucznym MOSiR,  które znajduje się przy ul. Sulechowska 37   w Zielonej Górze

Drużynę stanowią uczniowie jednej szkoły średniej

Zespół składa się z  5 zawodników w polu + bramkarz + ( 6 rezerwowych  maksymalnie ),
    • bramki 2x5 m  ,
    • bramkarz nie może być w posiadaniu piłki dłużej niż 4 sekundy,
    • piłka zagrana ręką lub nogą przez bramkarza musi opuścić pole karne, jeżeli wcześniej był aut bramkowy ale nie może bezpośrednio przekroczyć linii środkowej,
    • odległość zawodnika drużyny przeciwnej od piłki przy wykonaniu rzutów wolnych i innych wynosi 5 metrów,
    • każde ewidentne zagranie bramkarza ręką poza polem karnym jest karane czerwoną kartką,
    • stosowane będą kary wychowawcze: 2 minuty, 5 minut i dyskwalifikacja ( wykluczenie z meczu ). Czerwona kartka eliminuje zawodnika z gry w danym meczu bezpowrotnie, ale po upływie 4 minut lub po starcie bramki drużyna ma prawo wprowadzić do gry innego zawodnika,
    • w przypadku wysoce nie sportowego zachowania zawodnik może być usunięty z całego cyklu rozgrywek,

a) większa liczba zdobytych punktów w zawodach pomiędzy zainteresowanymi zespołami ( bezpośredni mecz / e )