Zielona Góra walczy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2023

Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski rozpoczęła się na dobre 1 czerwca i potrwa przez cały miesiąc czerwiec. Ponownie zachęcamy do włączenia się w akcję i kręcenie kilometrów dla Zielonej Góry.

Zasady rywalizacji są proste - rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację („Aktywne Miasta”- Google Play lub App Store), która rejestruje trasy i ich długości. Za pomocą aplikacji gromadzone są punkty dla miast oraz drużyn, bez względu na to, w jakim miejscu na świecie się znajdujemy.

Puchar „Rowerowej Stolicy Polski” wygrywa miasto, które uzyska najlepszy wynik wg klasyfikacji ogólnej, czyli suma wszystkich kilometrów uczestników rywalizacji lokalnej dzielona przez ilość mieszkańców Miasta. Wyzwanie nie lada!

Zachęcamy do propagowania akcji we wszystkich możliwych kanałach jakimi Państwo dysponujecie oraz powierzchniach reklamowych. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu Zielona Góra może zostać Rowerową Stolicą Polski. Przypominamy, że każdy może utworzyć własną grupę, również z podziałem na podgrupy.

Dla najbardziej zaangażowanych zawodników i zawodniczek oraz założonych grup i jednostek systemu oświaty kręcących kilometry dla Miasta Zielona Góra przewidziano nagrody. Szczegóły konkursu: http://www.zielonagora.pl/PL/971/8631/Zielona_Gora_walczy_o_Puchar_Rowerowej_Stolicy_Polski_2023/#
Zachęcamy również do polubienia i udostępniania profilu na  FB Rowerowa Stolica Polski - Zielona Góra www.facebook.com/RSPZielonaGora, na której znajdziecie Państwo bieżące informacje dotyczące projektu oraz ogólnej strony projektu www.aktywne.miasta.pl .