Fed Cup - Polska z Rosją i Danią

Odbyło się losowanie grup rozgrywek Fed Cup. Nasze zawodniczki trafiły do grupy, w której zagrają trzy zespoły. Polki zmierzą się Dunkami i Rosjankami.

Tegoroczna rywalizacja w Grupie I Strefy Euro-Afrykańskiej będzie się równolegle toczyć w Zielonej Górze i brytyjskim Bath.
O awans na wyższy szczebel rozgrywek tenisistki powalczą od 6. do 9. lutego.

W Polsce zagra siedem zespołów, podzielonych na dwie grupy. Losowanie nie było dla naszej drużyny do końca łaskawe. Z jednej strony, trafiły do tej mniej licznej grupy, więc przy potencjalnym awansie będą mieć więcej odpoczynku przed finałem. Z drugiej zaś, ich rywalki to Rosjanki i Dunki, więc o wspomniany awans nie będzie łatwo. Do składu Sbornej powołane są przecież: Daria Kasatkina i Anastazja Pawluczenkowa, a liderką Danii jest Caroline Wozniacki.

Nie ma więc wątpliwości, że przed naszymi tenisistkami stoi trudne zadanie. Magda Linette, Iga Świątek, Magdalena Fręch, Maja Chwalińska i Alicja Rosolska będą musiały wspiąć się na wyżyny swoich możliwości, by uzyskać awans do barażu o II Grupę Światową. Promocję uzyska tylko zwycięzca meczu pomiędzy najlepszymi drużynami obu grup. Jednakże pojedynek z Wozniacki, czy wspominanymi Rosjankami będzie niewątpliwie dobrą lekcją dla naszych młodych zawodniczek.

W drugiej grupie zagrają: Bułgarki, Ukrainki, Estonki i Szwedki. Tam faworytkami będą Ukrainki, na czele z Jeliną Switoliną.

źródło: tenisklub.pl