Polsko-Niemiecka Olimpiada Dzieci i MłodzieżyW dniu 04.06.2022 r., w Zielonej Górze, na obiektach sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyło się turniejowe spotkanie sportowców z Polski i Niemiec.
Zawodnicy spędzili wspólnie czas, biorąc aktywny udział w czterech dyscyplinach turnieju,
tj. tenis ziemny, tenis stołowy, lekkoatletyka oraz piłka nożna, jak również w spotkaniu, którego celem było zapoznanie się oraz zintegrowanie, ale również uczczenie 40-lecia MOSiR.

Podczas turnieju wszyscy zawodnicy polscy i niemieccy podzieleni byli na odpowiednie dyscypliny i kategorie i wszyscy dzielnie „walczyli” o nagrody.
Dla nadania uroczystego charakteru Olimpiadzie, wszyscy uczestniczy przedsięwzięcia otrzymali pamiątkowe koszulki, by móc wspominać te wspólne zmagania sportowe przez długi czas po jego zakończeniu.
W każdej dyscyplinie wzięli udział zarówno uczestnicy polscy, jak i niemieccy. Zrobiliśmy wszystko, aby dzieci z Polski i Niemiec mogli nie tylko rywalizować w drużynach przeciwnych lub na przeciwnych kortach, ale aby mogli poczuć emocje w drużynach mieszanych czy deblach.
Rozgrywki trwały jeden pełny dzień, a wzięli w nich udział przeróżne kategorie wiekowe
od  skrzatów i żaków, przez młodzików, kadetów-juniorów, trampkarzy młodszych
i zawodników młodszych dziewczęta i chłopcy osobno i miksy. W zawodach lekkoatletycznych nasi uczestnicy wystartowali w biegu na 100 i 1000m, skoku w dal, skoku wzwyż
oraz pchnięciu kulą.
Łącznie wręczono 87 nagród dla zwycięzców oraz drobne medale dla wszystkich 300 sportowców, w ramach wyróżnienia za ich udział w tych zmaganiach.
Ponieważ nasze spotkanie odbywało się przy okazji obchodów 40-lecia istnienia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a my pragnęliśmy jak najradośniej obchodzić to święto, dzieląc się tą radością ze wszystkimi uczestnikami projektu, przez cały czas trwania zmagań sportowych i po ich zakończeniu, wszystkie dzieci, zarówno mogły skorzystać z wielu atrakcji festynowych.
Naszym celem tego wyjątkowego spotkania była promocja sportu, jako aktywnej formy spędzania czasu wolnego, jednak wartością dodaną jak zawsze przy tego typu transgranicznych spotkaniach było również poznawanie języka i kultury partnerów.