Plebiscyt na najlepszych sportowców miasta Zielona Góra w roku 2022

Wyniki XVIII Plebiscytu na najlepszych sportowców miasta Zielonej Góry w roku 2022 ogłoszono podczas balu w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowym w Zielonej.

Zwycięzcą Plebiscytu został Rafał Gąszczak z Akademii Sportów Walki Knockout, który w ubiegłym roku osiągnął spektakularne wyniki w kickboxingu. Gąszczak zdobył I miejsce na Mistrzostwach Europy Seniorów oraz Pucharze Świata Seniorów, wielokrotny Mistrz Polski Seniorów.

Drugie miejsce zajęła Natalia Kochańska z ZKS Gwardia, reprezentująca strzelectwo sportowe. W 2022 roku Kochańska zdobyła I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy Seniorów oraz dwukrotnie zdobyła III miejsce w Drużynowym Pucharze Świata. Ponadto, zdobyła dwa złote medale na Mistrzostwach Polski.

Na trzecim miejscu znalazły się dwie zawodniczki, Natalia Dominiak i Oktawia Nowacka, reprezentujące pięciobój nowoczesny w ZKS Drzonków. Zawodniczki zdobyły II miejsce na Mistrzostwach Europy Seniorów w sztafecie.

Wyróżnienia sportowe otrzymali również Piotr Protasiewicz z Zielonogórskiego Klubu Żużlowego, który zakończył swoją karierę sportową, oraz drużyna Lechia Zielona Góra, która awansowała do 1/4 Fortuna Pucharu Polski w Piłce Nożnej.

W kategorii najlepszego sportowca niepełnosprawnego, zwycięzcą został Szymon Sowiński z Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start”, który zdobył srebrny medal Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Europy w strzelectwie sportowym. Ponadto, Sowiński uzyskał złoty medal w kwalifikacji olimpijskiej Paryż 2024.

Plebiscyt na najlepszych sportowców miasta Zielona Góra to coroczne wydarzenie, które ma na celu uhonorowanie najlepszych sportowców miasta.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy im dalszych sukcesów sportowych!