XIX edycja Akcji charytatywnej 'Warto jest pomagać'

CRS 16 grudnia 2023

  • 16 grudnia 2023
  • 19:00
  • Centrum Rekreacyjno-Sportowe ul. Sulechowska 41


Grudzień to miesiąc, w którym tradycyjnie inicjatywę przejmują anioły. W sobotę 16 grudnia o godz. 19.00 w hali CRS odbędzie się XIX Charytatywna Gala Warto jest Pomagać Grzegorza Hryniewicza. Cały dochód z wyjątkowego wydarzenia zostanie przeznaczony dla dwójki podopiecznych stowarzyszenia Tymka Ulanowskiego i Lucka Wilka. Wśród gwiazd znajdą się Reni Jusis, Tatiana Okupnik oraz duet Halina Benedykt i Marco Antonelli. Gala będzie połączona z wręczeniem statuetek Anioł Roku 2023. #MiastoZG Warto Jest Pomagać
To już 13. odsłona plebiscytu Anioł Roku. - Ma on na celu podziękowanie firmie, instytucji/organizacji i osobie fizycznej, bezinteresownie pomagającym najsłabszym - wyjaśnia Grzegorz Hryniewicz, szef Stowarzyszenia Warto jest Pomagać. – Takich aniołów jest wokół nas sporo, wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć.
Dla zwycięzców przewidziano ręcznie wykonaną statuetkę anioła i niespodzianki oraz nagrody ufundowane przez Warto jest Pomagać, Miasto Zielona Góra i sponsorów prywatnych. Na zgłoszenia we wszystkich trzech kategoriach organizatorzy czekają do 3 grudnia (godz. 23.59). Po tym terminie kapituła nagród, w skład której wejdą zielonogórskie media, wskaże zwycięzców.
Formularz zgłoszeniowy do konkursu jest dostępny na stronie stowarzyszenia: www.wartojestpomagac.pl. Wystarczy podać dane osoby zgłaszającej kandydata na Anioła i oczywiście samego kandydata i uzasadnić dlaczego osoba, firma lub instytucja zasługuje na wyróżnienie. Co ważne, nagrody zostaną wręczone w trakcie grudniowej gali.
Wojciech Zandecki, dyrygent, aranżer i kierownik muzyczny Orkiestry Warto Jest Pomagać od kilku miesięcy pracuje na pełnych obrotach. – Co roku przyjeźdzają do nas nowi artyści i ich autorskie utwory trzeba opracować - mówi W. Zandecki. – Stworzenie jednej aranżacji trwa kilkanaście dni. Zajmuje się tym nasza spora, blisko 40-osobowa orkiestra.
Prowadzącym galę niemal od zawsze jest Leszek Jenek, artysta kabaretowy, dyrektor filii Zielonogórskiego Ośrodka Kultury w pałacu w Starym Kisielinie. – Zapraszam w imieniu swoim i współprowadzącej Joanny Kołaczkowskiej – mówi L. Jenek i zapowiada: - Oprócz przygotowanego scenariusza, mamy też mnóstwo improwizacji. Będzie się działo!
W tym roku klimat ma być baśniowy i jak zawsze świąteczny. Nie zabraknie gwiazd. Wystąpią: Wiktor Dyduła, Natalia Grosiak z zespołem Mikromusic, duet Halina Benedykt i Marco Antonelli, Reni Jusis i Tatiana Okupnik. Bilety cegiełki w cenie 80, 100 i 120 zł są do kupienia na abilet.pl.